C2G LC-LC 10Gb 50/125 OM3 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) - nätverkskabel - 3 m - havsblå

C2G LC-LC 10Gb 50/125 OM3 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) - nätverkskabel - 3 m - havsblå 85551
Höger vinkelHöger vinkelFramsidanShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lagerInleverans: 2024-07-01
C2GTillverkareC2GArtnr
85551
  • Connector 1: (1) LC Male
  • Connector 2: (1) LC Male
  • LSZH rated fibre optic cable designed for 10GBase-SR and 10GBase-LRM ports and equipment.
  • Lifetime warranty
  • Low Smoke Zero Halogen (LSZH / LS0H) jacket
Den fiberoptiska kabeln OM3 Duplex Multimode är perfekt för anslutning av 10GBase-SR, 10GBase-LRM, SFP+ and QSFP+-sändtagare för nätverksanslutningar på 10 gigabit. Kabelns LSZH-mantel skyddar mot giftiga och frätande gaser i dåligt ventilerade utrymmen och på andra platser där det är väldigt viktigt. Kabeln erbjuder också bakåtkompatibilitet med befintlig 50/125-utrustning och den kapacitet som stöder ljuskällor av LED- och VCSEL-typ samt 10 Gigabit Ethernet-applikationer.

LSZH-manteln (LSZH/LS0H) består av material som minskar rök- och halogenutsläppet när kabeln utsätts för extrema temperaturer.

 

 
Kundvagn
Visa priser inkl moms
Varor: 0 stSumma: 0 kr
 Stäng   X
Uppgifter om hur vi behandlar de personuppgifter om dig som finns hos oss och om vilka rättigheter du har enligt dataskyddslagstiftningen. read more