C2G LC-LC 50/125 OM2 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) - nätverkskabel - 30 m - orange

C2G LC-LC 50/125 OM2 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) - nätverkskabel - 30 m - orange 85503
FramsidanClose up~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDispClose up~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lagerInleverans: 2024-06-28
C2GTillverkareC2GArtnr
85503
  • Klarar längre sträckor med lägre förluster än 62.5/125-fiberkabeln för Fast Ethernet, fiberkanal, A och Gigabit Ethernet-applikationer, där skydd mot giftiga och frätande gaser är ett måste
Kostnadseffektiv lösning som erbjuder högre bandbredd och överföringshastigheter och som klarar längre sträckor med lägre förluster än 62.5/125-fiberkabeln. Denna kabel är fullständigt kompatibel med multimodetillämpningar och specialkonstruerad för användning tillsammans med dagens komponenter med smalare öppning.

LSZH-manteln (LSZH/LS0H) består av material som minskar rök- och halogenutsläppet när kabeln utsätts för extrema temperaturer.

Detta minskar mängden giftiga och frätande gaser, som plastkablar annars släpper ut i luften vid förbränning. Tack vare den här konstruktionen är LSZH-kablar perfekta för användning där skyddet av människor och utrustning från skadliga, frätande gaser är helt avgörande.

Den patenterade formsprutningsprocessen gör varje anslutning mer stryktålig och motståndskraftig mot dragningar, påkänningar och slag vid kabelinstallationer.

Varje kabel är 100 % optiskt kontrollerad och testad avseende förluster före leverans. Ett dragsäkert kabelhölje omger den populära 50/125-multimodefibern som är immun mot elektriska störningar.

Anslutningskontakt 1: (1) ST-hankontakt

Anslutningskontakt 2: (1) ST-hankontakt.

 

 
Kundvagn
Visa priser inkl moms
Varor: 0 stSumma: 0 kr
 Stäng   X
Uppgifter om hur vi behandlar de personuppgifter om dig som finns hos oss och om vilka rättigheter du har enligt dataskyddslagstiftningen. read more