C2G LC-LC 9/125 OS1 Duplex Singlemode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) - patch-kabel - 10 m - gul

C2G LC-LC 9/125 OS1 Duplex Singlemode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) - patch-kabel - 10 m - gul 85609
Höger vinkelFramsidanFramsidanShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lagerInleverans: 2024-08-27
C2GTillverkareC2GArtnr
85609
  • 9/125 mikron-kabel för Gigabit Ethernet-applikationer, där skydd mot giftiga och frätande gaser är ett måste
LSZH-manteln (LSZH/LS0H) består av material som minskar rök- och halogenutsläppet när kabeln utsätts för extrema temperaturer.

Detta minskar mängden giftiga och frätande gaser, som plastkablar annars släpper ut i luften vid förbränning. Tack vare den här konstruktionen är LSZH-kablar perfekta för användning där skyddet av människor och utrustning från skadliga, frätande gaser är helt avgörande.

Den patenterade formsprutningsprocessen gör varje anslutning mer stryktålig och motståndskraftig mot dragningar, påkänningar och slag vid kabelinstallationer.

Varje kabel är 100 % optiskt kontrollerad och testad avseende förluster före leverans. Ett dragsäkert kabelhölje omger den populära 9/125-singlemodefibern som är immun mot elektriska störningar.

 

 
Kundvagn
Visa priser inkl moms
Varor: 0 stSumma: 0 kr
 Stäng   X
Uppgifter om hur vi behandlar de personuppgifter om dig som finns hos oss och om vilka rättigheter du har enligt dataskyddslagstiftningen. read more